b a s i r a t a f z a e i . c o m
زمان جاری سایت:
تبلیغات
قالب فارسی
  • تازه ها
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین
» مطابق فتوای رهبر انقلاب؛

آیا لعن در محافل خصوصی جایز است؟

توسط: سردبیر در 19 آذر 1395, 16:20
پایگاه جامع بصیرت افزایی: کانال تلگرامی پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب با انتشار تصویرنوشتی فتوای معظم له را درباره لعن مقدسات اهل‌سنت تشریح کرد.


حکم مراسم لعن

حضرت آقا بارها فرموده‌اند که به مقدسات سایر مذاهب توهین نکنید. بنابراین باید از این کار پرهیز کرد و نکته جالب توجه اینجاست که برخی می‌گویند در مجالس خصوصی اشکال ندارد که لعن بگوییم؛ درحالیکه حضرت آقا قید نزدند که مجالس عمومی باشد یا خصوصی، بلکه به طور کلی فرموده‌اند که به مقدسات سایر مسلمانان یعنی سایر فرق اسلامی توهین نکنید. حضرت آقا در جایی فرموده‌اند: «آن شیعه‌ای هم که از روی نادانی و غفلت، یا آگاهی از روی غرض -این را هم سراغ داریم و افرادی را هم از بین شیعیان می‌شناسیم که فقط مسئله‌شان مسئله نادانی نیست، بلکه ماموریت دارند برای اینکه ایجاد اختلاف کنند- به مقدسات اهل سنت اهانت می‌کنند، عرض می‌کنم: رفتار هر دو گروه حرام شرعی است و خلاف قانونی است.» بنابراین توهین به مقدسات سایر مذاهب اسلامی به نظر حضرت آقا حرام شرعی است.

 

دریافت تصویر در اندازه واقعی

 


ارسال مطلب به دوستان
انتخاب محتوای ارسالی:
عنوان مطلب
خلاصه مطلب
نام شما:
رایانامه:برچسب ها: احکام مقام معظم رهبری استفتاء حکم مراسم لعن توهین به مقدسات اهل سنت شیعه سنی تشیع انگلیسی پایگاه جامع بصیرت افزایی

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.